2023/2024 Röplabda V-VI. korcsoport lány

2023/ 2024. tanév

Röplabda „A” Megyei Diákolimpia   V-VI. korcsoport versenyeire LÁNY

A verseny célja:

Versenyzési lehetőségek biztosítása mellett eldönteni a megyei bajnoki címet

Verseny rendezője: a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület

A versenyek résztvevői:

Korcsoport: Csapatversenyben nemenként az V-VI. korcsoportba tartozó, 2004-2008-ban született tanulók.

Felversenyzés: Az V-VI. korcsoport versenyein a 2009-ben született tanulók felversenyezhetnek, és visszaversenyezhetnek saját korcsoportjukba is.

Korlátozás: Nincs.

Sportági rendelkezések:

■Terem: Az országos elődöntő és az országos döntő mérkőzéseit legalább 24 × 12 × 7 m-es teremben kell lejátszani.

■Háló magassága: fiúknál 243 cm, lányoknál 224 cm.

■Antenna alkalmazása kötelező!

■Labda: a mérkőzéseken csak Gala labda használható. Amennyiben Gala labdával nem rendelkezik egyik csapat sem, akkor a két csapat megegyezése szerinti labdával kell lejátszani a mérkőzést.

■Felszerelés: A mérkőzést csak számozott mezben lehet játszani, az országos döntőn csak elől és hátul számozott mezben lehet játszani. Labdáról minden csapat maga gondoskodik. ■Csapatlétszám: 12 fő játékos + 2 fő felnőtt kísérő (tanár, edző).

■Játékosok szerepeltetése: versenyenként és csapatonként 12 fő játékos szerepeltethető, az a 12 fő, akiket az adott verseny első mérkőzése előtt leigazoltak, és nevük szerepel a jegyzőkönyvben.

■A versenyen LIBERO játékos szerepeltethető.

■A mérkőzések között 20 perc szünet, illetve bemelegítési idő van a csapatok első mérkőzéseit kivéve, ahol 25 perc a bemelegítési idő. Ezt az előző mérkőzés befejezésétől kell számítani.

■A mérkőzésekért adható pontok: győzelem 2 pont, vereség 1 pont, ki nem állás 0 pont. Helyezések eldöntése körmérkőzés esetén:– a legtöbb bajnoki pontot szerzett csapat,– nyert-vesztett játszmák aránya,– nyert-vesztett pontok aránya,– egymás ellen elért eredmény.

■A Diákolimpia® országos elődöntő és az országos döntő mérkőzésein nemzetközi jegyzőkönyv használata kötelező.

■A Diákolimpia® mérkőzésein állásrendi lap használata kötelező.

■Az országos selejtezői, országos elődöntői beosztásokról és a lebonyolítás módjáról a köznevelési intézményeket a szervező diáksportszervezetek értesítik.

■Az országos elődöntő és az országos döntő programfüzetei a Diákolimpia® honlapján megtekinthetők, letölthetők (www.diakolimpia.hu).

■Minden egyéb kérdésben, amelyre ezen versenykiírás nem tér ki, a Diákolimpia® „Versenyszabályzata” és a hatályos „Röplabdázás verseny- és játékszabályai” érvényesek.