2022/ 2023. tanév

Megyei Diákolimpia Röplabda IV. korcsoport Lány

A verseny célja:

Versenyzési lehetőségek biztosítása mellett eldönteni a megyei bajnoki címet

Verseny rendezője: a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület

A versenyek résztvevői:

Korcsoport: Csapatversenyben nemenként a IV. korcsoportba tartozó, 2008-2009-ben született tanulók.

Felversenyzés: Alacsonyabb, III. korcsoportos (2010-2011-ben született) tanulók felversenyezhetnek és visszaversenyezhetnek saját korcsoportjukba is.

Korlátozás: Nincs

Sportági rendelkezések:

■ Terem: az országos elődöntő és az országos döntő mérkőzéseit legalább 24 × 12 × 7 m-es teremben kell lejátszani.

■ Háló magassága: fiúknál 230 cm, lányoknál 217 cm.

■ Antenna alkalmazása kötelező!

■ Labda: a mérkőzéseken csak Gala labda használható. Amennyiben Gala labdával nem rendelkezik egyik csapat sem, akkor a két csapat megegyezése szerinti labdával kell lejátszani a mérkőzést.

■ Felszerelés: A mérkőzést csak számozott mezben lehet játszani, az országos döntőn elől és hátul számozott mezben lehet játszani. Labdáról minden csapat maga gondoskodik.

■ Csapatlétszám: 12 fő játékos + 2 fő felnőtt kísérő (tanár, edző).

■ Játékosok szerepeltetése: versenyenként és csapatonként 12 fő játékos szerepeltethető, az a 12 fő, akiket az adott verseny első mérkőzése előtt a technikai értekezleten leigazoltak, és nevük szerepel a jegyzőkönyvben.

■ A versenyen LIBERO játékos szerepeltethető.

■ A mérkőzések között 20 perc szünet, illetve bemelegítési idő van a csapatok első mérkőzéseit kivéve, ahol 25 perc a bemelegítési idő. Ezt az előző mérkőzés befejezésétől kell számítani.

■ A mérkőzésekért adható pontok: győzelem 2 pont, vereség 1 pont, ki nem állás 0 pont.

Helyezések eldöntése körmérkőzés esetén: –

a legtöbb bajnoki pontot szerzett csapat,

– nyert-vesztett játszmák aránya,

– nyert-vesztett pontok aránya,

– egymás ellen elért eredmény.

■ A Diákolimpia® országos elődöntő és az országos döntő mérkőzésein a nemzetközi jegyzőkönyv használata kötelező.

■ A Diákolimpia® mérkőzésein állásrendi lap használata kötelező.

■ Az országos selejtezői, országos elődöntői beosztásokról és a lebonyolítás módjáról a köznevelési intézményeket a szervező diáksport szervezetek értesítik.

■ A beosztások, a versenyek programfüzetei a Diákolimpia® honlapján megtekinthetők, letölthetők (www.diakolimpia.hu).

■ Minden egyéb kérdésben, amelyre ezen versenykiírás nem tér ki, a Diákolimpia® „Versenyszabályzata” és a hatályos „Röplabdázás verseny- és játékszabályai” érvényesek.

Testnevelő: Moravszki Gyuláné

Báthory István Katolikus Óvoda Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium

B csoport

A verseny helye: Báthory István Katolikus Óvoda Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és Gim.

A verseny ideje: 2023. február 21.       10.30