2019/20. V-VI. kcs. Leány Röplabda versenykiírás

Röplabda ,A’ kategória Megyei Diákolimpia

LEÁNY V. - VI. kcs . versenyeire

A verseny célja:
    Versenyzési lehetőségek biztosítása mellett eldönteni a megyei bajnoki címet
    Verseny rendezője:   a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület
    A versenyek résztvevői:

Korcsoport: Csapatversenyben nemenként az V-VI. korcsoportba tartozó, 2000-2004- ben született tanulók.

Felversenyzés: Az V-VI. korcsoport versenyein a 2005-ben született középiskolás tanulók felversenyezhetnek, és visszaversenyezhetnek saját korcsoportjukba is.

Korlátozás: nincs

Sportági rendelkezések:

• Terem: Az országos elődöntő és az országos döntő mérkőzéseit legalább 24 × 12 × 7 m-es teremben kell lejátszani.
    • Háló magassága: fiúknál 243 cm, leányoknál 224 cm.
    • Antenna alkalmazása kötelező!
    • Labda: a mérkőzéseken csak Gala labda használható. Amennyiben Gala labdával nem rendelkezik egyik csapat sem, akkor a két csapat megegyezése szerinti labdával kell lejátszani a mérkőzést.
    • Felszerelés: A mérkőzést csak számozott mezben lehet játszani, labdáról minden csapat maga gondoskodik.
    • Csapatlétszám: 12 fő játékos + 2 fő felnőtt kísérő (tanár, edző).
    • Játékosok szerepeltetése: versenyenként és csapatonként 12 fő játékos szerepeltethető, az a 12 fő, akiket az adott verseny első mérkőzése előtt a technikai értekezleten leigazoltak, és nevük szerepel a jegyzőkönyvben.
    • A versenyen LIBERO játékos szerepeltethető.
    • A mérkőzések között 20 perc szünet, illetve bemelegítési idő van a csapatok első mérkőzéseit kivéve, ahol 25 perc a bemelegítési idő. Ezt az előző mérkőzés befejezésétől kell számítani.
    • A mérkőzésekért adható pontok: győzelem 2 pont, vereség 1 pont, ki nem állás 0 pont.

Helyezések eldöntése körmérkőzés esetén:

– a legtöbb bajnoki pontot szerzett csapat,

– nyert-vesztett játszmák aránya,

– nyert-vesztett pontok aránya,

– egymás ellen elért eredmény.

• A Diákolimpia® országos elődöntő és az országos döntő mérkőzésein nemzetközi jegyzőkönyv használata kötelező.
    • A Diákolimpia® mérkőzésein állásrendi lap használata kötelező.
    • Az országos selejtezői, országos elődöntői beosztásokról és a lebonyolítás módjáról a köznevelési intézményeket a szervező diáksport szervezetek értesítik.
    • A beosztások, a versenyek programfüzetei az MDSZ honlapján megtekinthetők, letölthetők (www.diakolimpia.hu).
    • Minden egyéb kérdésben, amelyre ezen versenykiírás nem tér ki, a Diákolimpia® „Versenyszabályzata” és a hatályos „Röplabdázás verseny- és játékszabályai” érvényesek.

Megyei Elődöntő

"A" csoport

Verseny helye: Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium, Tiszavasvári úti tornaterme (Bencs)

"B" csoport

Verseny helye:  Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium

Verseny Ideje: 2019. november 29. 9.00 óra