Kis iskolák sportversenye
KÉZILABDA
2022/2023.tanév
versenykiírása
A verseny célja:
- Verseny- és játéklehetőség biztosítása a sportágak versenyszámait megismerő, különös tekintettel a hátrányos helyzetű települések köznevelési intézményeiben tanuló fiatalok részére.
- Az atlétika, lánykézilabda, fiúlabdarúgás sportágak utánpótlásbázisának szélesítése, minél több iskoláskorú versenyző bevonásával.
- Atlétika sportágban a korcsoportok legtehetségesebb egyéni versenyzőinek, továbbá olyan kis létszámú iskolák tanulóinak, amelyek nem tudnak csapatot kiállítani, országos versenyen való részvétel biztosítása.
- Az iskolák közötti kapcsolatok kiépítése, a fiatalok közötti sportbarátságok kialakítása, elmélyítése. • A sportági képzés során az együttműködés, a fair play szellemiségének elmélyítése.
- A legjobbak számára országos versenyen való részvétel biztosítása, hogy sikeresen képviseljék iskolájukat diákversenyen.
Az országos döntő szervezője:
Az országos döntő a Magyar Diáksport Szövetség megbízásából a Hajdú-Bihar Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület szervezésében kerül megrendezésre.
■Országos döntő: 2023. június 19-22. (hétfő-csütörtök), Debrecen.
A versenyek résztvevői:
Lásd a „Versenyszabályzat” VII. pontja és a Korcsoportok melléklete szerint.
Korcsoportok:
■Csapatversenyben kézilabda, illetve labdarúgás esetén a III-IV., az atlétika csapatversenyben az I-IV. korcsoportba tartozóknak közös mezőny.
Korlátozások:
A versenyre a 200 fő tanulólétszám alatti iskolák, tagiskolák, továbbá a kedvezményezett települések besorolásáról és a besorolás feltételrendszeréről szóló 105/2015. (IV. 23.) Korm. rendelet alapján kedvezményezett településen lévő iskolák nevezhetnek.
Felversenyzés:
Kézilabda lányok részére: alacsonyabb, II. korcsoportos (2012-2013-ban született) lánytanulók felversenyezhetnek.
KÉZILABDA – LEÁNYOK
■Játékidő: Alapszintű és megyei/budapesti versenyek: a szervező diáksport szervezetek kiírása szerint. Országos döntőn: 2 × 15 perc, 3 perc szünettel. Időkérés: Félidőnként 1 perc
■A labda kerülete, súlya: 50-52 cm, 290-330 g (1-es méret).
■Pályaméret: a mérkőzéseket csak 40 × 20 m-es játékterű, az illetékes kézilabda szövetség által hitelesített teremben lehet játszani.
■Csapatlétszám: 12 fő játékos + 2 fő felnőtt kísérő (tanár, edző).
■Játékosok szerepeltetése: Alapszintű és megyei/budapesti versenyek: a rendező diáksport szervezetek kiírása szerint. Országos döntőn: csapatonként 12 fő játékos szerepeltethető, az a 12 fő, akiket a verseny első mérkőzése előtt a technikai értekezleten leigazoltak és nevük szerepel a jegyzőkönyvben.
■Kiállítás ideje: 1 perc
■Kizárás: az országos döntő mérkőzésein kizárt játékos vagy hivatalos személy (testnevelő, edző), olyan szabálytalanság miatt, amely azonnali kizárással és jelentési kötelezettséggel jár, a soron következő mérkőzésen nem szerepelhet. A kizárás és minden egyéb határozat csak a diákolimpiai mérkőzésekre vonatkozik. ■Felszerelés: A mérkőzést csak számozott mezben lehet játszani. Az országos döntőre legalább két különböző színű, számozott garnitúrát és 2 db, a kiírásnak megfelelő méretű labdát kell a csapatoknak magukkal vinni. Vaksz használata nem engedélyezett!
■Eredményszámítás: Megyei/budapesti versenyen: a rendező diáksport szervezetek kiírása szerint. Országos döntőn:
A csoportmérkőzések során, holtverseny esetén a következő szempontok alapján dől el a továbbjutás: 2 csapat holtversenye esetén:
- Az azonos pontszámot elért csapatok egymás elleni eredménye.
- Ha ez döntetlen volt, az összes mérkőzésen elért jobb gólkülönbség.
- Ha ez azonos, akkor az összes mérkőzésen lőtt több gól rangsorol.
3 csapat holtversenye esetén:
- A holtversenyen kívüli csapat elleni eredményeket figyelmen kívül kell hagyni.
- A holtversenyben lévő csapatok egymás ellen elért eredményei alapján a jobb gólkülönbség dönt.
- Egyenlőség esetén a több gólt elért csapat kerül előbbre.
- Abban az esetben, ha ez is azonos, akkor a teljes tabellát figyelembe véve dől el a továbbjutás. Az országos döntőn, a keresztjátékoknál, az ötödik és a hetedik helyezést eldöntő mérkőzéseken, ha döntetlen az eredmény, 5-5 büntető dobás következik, ha ez sem dönt, akkor büntetők az első hibáig. Az országos döntőn az első és harmadik helyezést eldöntő mérkőzéseken döntetlen esetén 2 × 5 perces hosszabbítás következik, ha ez nem hoz eredményt, úgy 5-5 büntetőt dobnak a játékosok, ha ez sem dönt, büntetődobásokkal folytatják az első hibáig.
■Az országos döntő programfüzete a Diákolimpia® honlapján megtekinthető, letölthető (www.diakolimpia.hu).
■Minden egyéb kérdésben, melyre ezen versenykiírás nem tér ki, a Diákolimpia® „Versenyszabályzata” és a Kézilabdázás hatályos verseny- és játékszabályai érvényesek.
Nevezett csapatok:
Buji II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI
Testnevelő: Popovics Norbert
Vásárosnamény Eötvös József Általános Iskola és AMI Kölcsey Ferenc Tagintézménye
Testnevelő: Moldván Tibor
Vásárosnamény Eötvös József Általános Iskola és AMI Petőfi Sándor Tagintézménye
Testnevelő: Németh Béla
Szent Anna Katolikus Óvoda és Általános Iskola
Testnevelő: Plósz Ferenc
Megyei döntő
A verseny helye: Balkány Szabolcs Vezér Általános Iskola
A verseny ideje: 2023. május 22. 9.00 óra
Lebonyolítás: 4 mérkőzés
Buji II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI
Testnevelő: Popovics Norbert
Vásárosnamény Eötvös József Általános Iskola és AMI Kölcsey Ferenc Tagintézménye
Testnevelő: Moldván Tibor
Vásárosnamény Eötvös József Általános Iskola és AMI Petőfi Sándor Tagintézménye
Testnevelő: Németh Béla
Szent Anna Katolikus Óvoda és Általános Iskola
Testnevelő: Plósz Ferenc