Versenykiírás Kis iskolák sportverseny - Kézilabda 2021/2022

KÉZILABDA

2021/2022.tanév

versenykiírása

1. A verseny célja:
    • Verseny- és játéklehetőség biztosítása a sportágak versenyszámait megismerő, különös tekintettel a hátrányos helyzetű települések köznevelési intézményeiben tanuló fiatalok részére.
    • Az atlétika, lánykézilabda, fiúlabdarúgás sportágak utánpótlásbázisának szélesítése, minél több iskoláskorú versenyző bevonásával.
    • Atlétika sportágban a korcsoportok legtehetségesebb egyéni versenyzőinek, továbbá olyan kis létszámú iskolák tanulóinak, amelyek nem tudnak csapatot kiállítani, országos versenyen való részvétel biztosítása.
    • Az iskolák közötti kapcsolatok kiépítése, a fiatalok közötti sportbarátságok kialakítása, elmélyítése. • A sportági képzés során az együttműködés, a fair play szellemiségének elmélyítése.
    • A legjobbak számára országos versenyen való részvétel biztosítása, hogy sikeresen képviseljék iskolájukat diákversenyen.
    1. Az országos döntő szervezője:

Az országos döntő a Magyar Diáksport Szövetség megbízásából a Baranya Megyei Diáksport Tanács szervezésében kerül megrendezésre.

1. A versenyek időpontjai, helyszínei:
    • Alapszintű és megyei/budapesti versenyek: a szervező diáksport szervezetek kiírása szerint.

A megyei/budapesti versenyeket 2022. május 22-ig kell megrendezni

Országos döntő: 2022. június 20-23. (hétfő-csütörtök), Pécs.

1. A versenyek résztvevői:

Lásd a „Kis Iskolák Sportversenye Versenyszabályzat” VII. pontja és Korcsoportok melléklete szerint.

Felversenyzés: Kézilabda lányok részére: alacsonyabb, II. korcsoportos (2011-2012-ben született) lánytanulók felversenyezhetnek.

1. Korlátozások:

A versenyre a 200 fő tanulólétszám alatti iskolák, tagiskolák, továbbá a kedvezményezett települések besorolásáról és a besorolás feltételrendszeréről szóló 105/2015. (IV. 23.) Korm. rendelet alapján kedvezményezett településen lévő iskolák nevezhetnek.

Résztvevők:

1. Versenyszámok:

KÉZILABDA – LEÁNYOK

III-IV. korcsoportba tartozó 12 fős leánycsapatok.

Játékidő: Alapszintű és megyei/budapesti versenyek: a szervező diáksport szervezetek kiírása szerint. Országos döntőn: 2 × 15 perc, 3 perc szünettel.

• A labda kerülete, súlya: 50-52 cm, 290-330 g (1-es méret).
    • Pályaméret: a mérkőzéseket csak 40 × 20 m-es játékterű, az illetékes kézilabda szövetség által hitelesített teremben lehet játszani.
    • Csapatlétszám: 12 fő játékos + 2 fő felnőtt kísérő (tanár, edző).
    • Játékosok szerepeltetése: Alapszintű és megyei/budapesti versenyek: a rendező diáksport szervezetek kiírása szerint. Országos döntőn: csapatonként 12 fő játékos szerepeltethető, az a 12 fő, akiket a verseny első mérkőzése előtt a technikai értekezleten leigazoltak és nevük szerepel a jegyzőkönyvben.

Kizárás: az országos döntő mérkőzésein kizárt játékos vagy hivatalos személy (testnevelő, edző), olyan szabálytalanság miatt, amely azonnali kizárással és jelentési kötelezettséggel jár, a soron következő mérkőzésen nem szerepelhet. A kizárás és minden egyéb határozat csak a diákolimpiai mérkőzésekre vonatkozik.

• Felszerelés: A mérkőzést csak számozott mezben lehet játszani. Az országos döntőre legalább két különböző színű, számozott garnitúrát és 2 db, a kiírásnak megfelelő méretű labdát kell a csapatoknak magukkal vinni.
    • Eredményszámítás: Megyei/budapesti versenyen: a rendező diáksport szervezetek kiírása szerint. Országos döntőn: A csoportmérkőzések során, holtverseny esetén a következő szempontok alapján dől el a továbbjutás: 2 csapat holtversenye esetén:
    1. Az azonos pontszámot elért csapatok egymás elleni eredménye.
    2. Ha ez döntetlen volt, az összes mérkőzésen elért jobb gólkülönbség.
    3. Ha ez azonos, akkor az összes mérkőzésen lőtt több gól rangsorol.

3 csapat holtversenye esetén:

1. A holtversenyen kívüli csapat elleni eredményeket figyelmen kívül kell hagyni.
    2. A holtversenyben lévő csapatok egymás ellen elért eredményei alapján a jobb gólkülönbség dönt. 3. Egyenlőség esetén a több gólt elért csapat kerül előbbre.
    3. Abban az esetben, ha ez is azonos, akkor a teljes tabellát figyelembe véve dől el a továbbjutás. Az országos döntő helyosztóinál, ha döntetlen az eredmény, 5-5 büntetődobás következik, ha ez sem dönt, akkor büntetők az első hibáig. Az első helyezést eldöntő mérkőzésen 2 × 5 perces hosszabbítás következik, ha ez nem hoz eredményt, úgy 5-5 büntetőt dobnak a játékosok, ha ez sem dönt, büntetődobásokkal folytatják az első hibáig.
    • Minden egyéb kérdésben, melyre ezen versenykiírás nem tér ki, a Diákolimpia® „Versenyszabályzata” és a Kézilabdázás hatályos verseny- és játékszabályai érvényesek
    1. A Nevezési határidő:   április 21.