2022/ 2023. tanév

Kézilabda Megyei Diákolimpia IV. korcsoport FIÚ

A verseny célja:
    Versenyzési lehetőségek biztosítása mellett eldönteni a megyei bajnoki címet
    Verseny rendezője: a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület

Nevezés: Az MDSZ honlapján, az internetes nevezés szabályai szerint!
    Résztvevők: A megadott határidőig az interneten benevezett csapatok!

A versenyek résztvevői:

Korcsoport: Csapatversenyben nemenként a IV. korcsoportba tartozó, 2008-2009-ben született tanulók.

Felversenyzés: Alacsonyabb, III. korcsoportos (2010-2011-ben született) tanulók felversenyezhetnek és visszaversenyezhetnek saját korcsoportjukba is.

Korlátozás: Nincs.

Sportági rendelkezések:

Játékidő: 2 × 20 perc, 5 perc szünettel.

Időkérés: Félidőnként 1 perc.

A labda kerülete, súlya: lányok, fiúk: 54-56 cm, 325-375 g (2-es méret).

Pálya, terem: a mérkőzéseket csak 40 × 20 m-es játékterű, az illetékes kézilabda szövetség által hitelesített teremben lehet játszani.

Csapatlétszám: 14 fő játékos + 2 fő felnőtt kísérő (tanár, edző).

■ Játékosok szerepeltetése: versenyenként és csapatonként 14 fő játékos szerepeltethető, az a 14 fő, akiket az adott verseny első mérkőzése előtt a technikai értekezleten leigazoltak, és nevük szerepel a jegyzőkönyvben.

■ Kizárás: az országos selejtező, az országos elődöntő, az országos döntő mérkőzésein kizárt játékos vagy hivatalos személy (testnevelő, edző), olyan szabálytalanság miatt, amely azonnali kizárással és jelentési kötelezettséggel jár, a soron következő mérkőzésen nem szerepelhet. A kizárás és minden egyéb határozat csak a diákolimpiai mérkőzésekre vonatkozik.

Felszerelés: A versenyeken a mérkőzéseket csak számozott mezben lehet játszani. Az országos elődöntőre és döntőre legalább két különböző színű, számozott garnitúrát és 2 db, a kiírásnak megfelelő méretű labdát kell a csapatoknak magukkal vinni.

■ Vaksz használata nem engedélyezett!

■ Az országos elődöntőkön az első és harmadik helyezést eldöntő mérkőzéseken döntetlen esetén 2 × 5 perces hosszabbítás következik, ha ez nem hoz eredményt, úgy 5-5 büntetőt dobnak a játékosok, ha ez sem dönt, büntetődobásokkal folytatják az első hibáig. Keresztjátékoknál döntetlen esetén 5-5 büntetődobás következik, ha ez sem dönt, akkor büntetők az első hibáig. Ha csak 3 csapat részvételével kerül megrendezésre az országos elődöntő, akkor döntetlen esetén nincs büntetődobás!

■ Az országos döntő: Csoportmérkőzései során, holtverseny esetén a következő szempontok alapján dől el a továbbjutás: 2 csapat holtversenye esetén:

1. Az azonos pontszámot elért csapatok egymás elleni eredménye.
    2. Ha ez döntetlen volt, az összes mérkőzésen elért jobb gólkülönbség.
    3. Ha ez azonos, akkor az összes mérkőzésen lőtt több gól rangsorol.
    4. Abban az esetben, ha ez is azonos, akkor 5-5 büntetődobásra kerül sor a kézilabdázás kupaszabályai szerint.

3 csapat holtversenye esetén:

1. A holtversenyen kívüli csapat elleni eredményeket figyelmen kívül kell hagyni.
    2. A holtversenyben lévő csapatok egymás ellen elért eredményei alapján a jobb gólkülönbség dönt. 3. Egyenlőség esetén a több gólt elért csapat kerül előbbre.
    3. Abban az esetben, ha ez is azonos, akkor a teljes tabellát figyelembe véve dől el a továbbjutás.

Az országos döntőn az első és harmadik helyezést eldöntő mérkőzéseken döntetlen esetén 2 × 5 perces hosszabbítás következik, ha ez nem hoz eredményt, úgy 5-5 büntetőt dobnak a játékosok, ha ez sem dönt, büntetődobásokkal folytatják az első hibáig. Keresztjátékoknál, az ötödik és a hetedik helyezést eldöntő mérkőzéseken döntetlen esetén 5-5 büntetődobás következik, ha ez sem dönt, akkor büntetők az első hibáig.

■ A támadási és védekezési szabályokra vonatkozóan nincs megkötés.

■ Az országos selejtezői, elődöntői beosztásokról és a lebonyolítás módjáról a köznevelési intézményeket a szervező diáksport szervezetek értesítik.

■ A beosztások, az országos döntő és az országos elődöntők programfüzetei a Diákolimpia® honlapján megtekinthetők, letölthetők (www.diakolimpia.hu).

■ Minden egyéb kérdésben, amelyre ezen versenykiírás nem tér ki, a Diákolimpia® „Versenyszabályzata” és a hatályos „Kézilabdázás verseny- és játékszabályai” érvényesek.