IDÉN ISMÉT EURÓPAI DIÁKSPORT NAPJA – MAGYAR KEZDEMÉNYEZÉSBŐL EURÓPAI SIKERTÖRTÉNET

    Az Európai Diáksport Napja (European School Sport Day®, ESSD) magyar kezdeményezésből, közel tíz év alatt nőtte ki magát nemzetközi eseménnyé. Először 2015-ben Bulgária és Lengyelország csatlakozott a mozgalomhoz, 2016-ban pedig már 20 európai ország mintegy 1,5 millió diákja vett részt a saját iskolájában diáksportnapi programokon. 2018-ban megdőlt az eddigi rekord, hazánkban 1200 iskola és 400 000 gyermek mozgott együtt az Európai Diáksport Napján, világszerte összesen 29 országban, 2,5 millió diák részvételével zajlott az eseménysorozat, melynek térhódítása a kontinensen túl, Makaóig és Chiléig is elért. Az ESSD ma már a European Week of Sport, azaz az Európai Sporthét egyik legnagyobb sikerű rendezvénye, melynek eredményeképp a Magyar Országgyűlés 2017-ben úgy határozott, hogy szeptember utolsó péntekét a Magyar Diáksport Napjának nyilvánítja. „A Magyar Diáksport Szövetség büszke arra, hogy olyan programot indított el, amely 13 év alatt ilyen népszerűvé vált ország- Európa- és világszerte, valamint amelynek eredményességét és fontosságát elismerve a politikum úgy döntött, hogy immáron kiemelt napként kerüljön be az iskolai naptárba is” – hangsúlyozta Balogh Gábor, az MDSZ elnöke. 

    Az Európai Diáksport Napján a regisztrált iskolák vállalják, hogy legalább 120 percnyi mozgás- és sportprogramot szerveznek a tanulóknak, ahol az egyetlen ajánlott programelem a szimbolikus, adott évnek megfelelő futótáv ˗ idén 2019 méter ˗ teljesítése. A sportnap célja, hogy a gyerekek megtapasztalhassák a felszabadult, közös mozgás és játék élményét. Az évek során folyamatosan növekvő érdeklődést jól mutatja, hogy 2009-ben Magyarországon még csak 68, 2017-ben már 900 iskola regisztrált, míg 2018-ban már 1200 intézmény vett részt a kezdeményezésben. A szervező Magyar Diáksport Szövetség idén még a tavalyinál is több résztvevőre számíthat szeptember 27-én. Regisztrálni az esemény napjáig lehet.  Regisztráció 

     

    Megyei Diáksport Gála 2023

     

    2022/2023. tanév

    Jó tanuló – Jó sportoló

    Felterjesztések

     

     Király Nándor István röplabda Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium

     Jánvári Gábor röplabda Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium

     Nagy Róbert röplabda Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium

     Szabó Regina úszás Tiszateleki Hunyadi Mátyás Általános Iskola

     Dévai Csenge úszás Vásárosnaményi Eötvös József Általános Iskola és AMI

     Kalló Olivía röplabda Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola

     Gavrylkiv Andrei kézilabda Nyíregyházi Arany János Gimnázium és Ált. Isk.

     Magyar Zsombor torna Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Ált. Isk.

     Osvai Réka  kézilabda, atlétika Tiszavasvári Általános Iskola, Tiszavasvári

     Tóth Regina kézilabda, atlétika Tiszavasvári Általános Iskola, Tiszavasvári

     Szabó Luca kézilabda, atlétika Tiszavasvári Általános Iskola, Tiszavasvári

     Szabó Lili kézilabda, atlétika Tiszavasvári Általános Iskola, Tiszavasvári

     Juhász Edmond atlétika Csenger Makovicz Imre Általános Iskola

     Takács Norbert torna Kisvárda Várday Kata Református Általános Iskola

     Palcsik Flóra torna Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium

     Molnár Éda torna Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium

     Somlyai Róbert kézilabda Fehérgyarmati Deák Ferenc Ált. Isk. Gimn. és Kollégium

     Fábián Balázs úszás Fehérgyarmati Deák Ferenc Ált. Isk. Gimn. és Kollégium

     

     

    2022/2023. tanév díjazott általános és középiskolái

     

     Vári Emil Általános Iskola Kisvárda

    Igazgató: Pokol Miklós

    Tn: Fülöp Árpádné, Gönczné Gyarmati Krisztina, Királyné Simon Edit Katalin, Péter Tibor

     Bereczky Zsigmond Református Általános Iskola Dombrád

    Igazgató: Simonné Kovács Edit

    Tn: Szűcsné Kovács Anikó

    Patay István Általános Iskola Nyírmada

    Igazgató: Kukuts Csilla

    Tn: Pacuk Péter, Simon Attila, Faragó János

    Nagyvarsányi Református Iskola és Óvoda

    Igazgató: Szilágyiné Topolánszky Tünde

    Tn: Dr. Pintye Zoltán

    Istenszülő Oltalmáról elnevezett Görögkatolikus Ált. Iskola és Óvoda

    Igazgató: Cserbán Józsefné

    Tn: Kosztyu Gábor, Oláhné Nagy Szabina, Karnainé Suga Viktória

     Napkori Jósika Miklós Német Nemzetiségi Általános Iskola és AMI

    Igazgató: Tóth Zoltánné

    Tn: Cserés Gábor, Tiba Péter

    Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium

    Igazgató: Kantár Attila

    Tn: Vasné Iván Györgyi Ágnes, Nagy Attila, Nemes Sándor, Szabóné Pap Katalin, Halász Levente, Fehér Márkó, Kantár Attila, Jobbágy René, Bakosiné Szenczi Erika, Tamás Menyhért Levente

    Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola

    Igazgató: Illés Zoltán Imre

    Tn: Moravszki Gyuláné, Tamás Kálmán, Pallay-Farkas Attila

     Rakovszky Sámuel Általános Iskola és AMI

    Igazgató: Nánásiné Szabolcsi Mónika

    Tn: Koczogh István, Hengsperger Attila, Hoszták János

    Nyírturai Móra Ferenc Általános Iskola

    Igazgató: Vass Edit

    Tn: Nagyné Leveleki Ildikó, Szakáts Szabolcs, Lakatos Dávid

    Kölcsey Ferenc Református Általános Iskola és Óvoda

    Igazgató: Szarkáné Balogh Katalin

    Tn: Harbula Balázs Tankócziné Bihari Andrea, Pálfy Tünde, Szabó Péter

    Kölcsei Kölcsey Ferenc Általános Iskola

    Igazgató: Baloghné Harbula Lívia

    Testnevelő: Máté Imre

    Képes Géza Általános Iskola Mátészalka

    Igazgató: Pénzes Ottó

    Testnevelők neve: Nagy Andrea, Kovács István, Viszlay Péter, Bistyei Attila, Trencsényi Szabolcs

    Kisvárdai SZC Csengeri Ady Endre Technikum és Kollégium

    Igazgató: Barcsay István

    Tn: Juhász Ferenc

     Tiszavasvári Kabay János Általános Iskola

     Igazgató: Ráduly Zsolt

    Tn: Rontóné Tári Gizella, Rontó Zsolt, Petruska Zoltán, Gyulai Ákos

     Tiszadobi Széchenyi István Általános Iskola és AMI

    Igazgató: Bárány Attila

    Tn: Kovács János, Fábri Zoltán

     Báthory Anna Református Általános Iskola, Nyírbátor

    Igazgató: Sivadóné Cselenyák Dóra

    Tn:, Opre Csabáné, Weibli Zoltán, Csonka Gábor ,Kiss Attila, Molnárné Orosz Felícia

    Leonardo Média Akadémia Gimnázium Szakgimnázium és Ált. Isk. Nyírbátori Tagintézménye

    Igazgató: Kovácsné Molnár Nóra

    Testnevelő: Szász Tamás

    Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium

    Igazgató: Pásku Jidit

    T: Pók István, Szekér Lászlóné, Baksa Ádám, Krokovay Gabriella Katalin, Imre Tibor, Tumpek András

    Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Technikum és Kollégium

    Igazgató: Bánné Gulyás Katalin

    Tn: Cserpák Róbert, Újvári Gyula, Polacsek Krisztina, Baksa Tibor, Orosz Tamás, Tóth László

     Fehérgyarmati Deák Ferenc Gimnázium és Kollégium, Fehérgyarmat

    Igazgató: Iszák Tibor

    Tn: Széles Zoltán, Kókán József, Máté Tiborné, Geletey Zoltán, Czibere Kristóf, Falcsik Miklós

    Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, Kisvárda

    Igazgató: Dr. Koncz Gábor

    Tn: Jónás Béla, Lipéczné Szabó Erika, Tamásné Balogh Beáta, Juhász Béla, Dolhai Máté, Czifra József, Czifráné Subert Katalin

    Mátészalkai Esze Tamás Gimnázium

    Igazgató: Bétéri Zoltán

    Testnevelők neve: Szépné Nyirán Ágnes, Szép Ferenc, Kürti László

    Báthory István Katolikus Óvoda Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium

    Igazgató: Rácz Tiborné

    Tn: Nagy Lászlóné, Koczka János, Csapos Zsolt, Halász Csaba, Hegedűs Sándor, Csapos János, Gavallér Zsolt, Ábri Teodóra

    Vásárosnaményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium

    Igazgató: Szalainé Bíró Katalin

    Tn: Baráth Tibor, Majoros Imre, Bíró József

    Ibrányi Református Általános Iskola Gimnázium és Kollégium

    Igazgató: Tandiné Pataky Zsuzsanna Cecília

    Tn: Dr. Kató Simonné, Kovács Gábor, Deák Ferenc

      

    2022/2023. tanév aktív középiskola iskola

      

    1. helyezett

    Északi ASzC Vay Ádám Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

    Igazgató: Gerják József 

    Testnevelő: Dávidné Szabó Zsuzsanna, Pócsik Csaba, Szoboszlai István, Szögyényi Gábor, Tóth Attila Árpád.

      

    1. helyezett

    Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium

    Igazgató: Morauszky Tamás

    Testnevelő: Pethő Károly, Pazonyi György István, Mátyás Péter, Bartha Imre, Pócsik Csabáné, Molnár Bettina

     

    1. helyezett

    Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium

    Igazgató: Torda István Tamásné Nagy Ildikó

    Testnevelő: Csonka Judit Ildikó, Horváth Anetta, Vajda Gyula, Bodnár Mihály

      

    Általános Iskola kategóriában

     

    1. helyezett

     

    Bornemisza Géza Általános Iskola Nábrád

    Igazgató: Szarkáné Orosz Marianna

    Testnevelő: Szűcs Béláné Varga Éva, Veres Erika

     

    1. helyezett

     

    Sója Miklós Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola Nyíregyháza

    Igazgató: Szokolné Nagy Ágnes

    Testnevelő: Kurucz Miklós, Kovács Richárd

     

    1. helyezett

     

    Ajaki Tamási Áron Katolikus Ált. Isk. és Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda és Bölcsőde

    Igazgató: Rozinka Mihály

    Testnevelő: Homokiné Bákonyi Mária, Tormáné Kovács Valéria

     

    A 2022/2023. tanév Diákolimpia® körzeti testnevelő díj

     

    Szekér László Gyuláné testnevelő Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium (Nyíregyháza körzet)

     Szűcs Béláné Varga Éva testnevelő Bornemisza Géza Ált. Isk.Nábrád (Fehérgyarmat körzet)

     Szakáts Szabolcs testnevelő Móra Ferenc Ált. Iskola Nyírtura (Ibrány körzet)

     Borbély Gábor testnevelő Várday Kata Református Ált. Is Gimnázium és Koll. Kisvárda (Nyíregyháza körzet)

     Groholy Pál Levente testnevelő Vajai Molnár Mátyás Ált. Iskola (Mátészalka körzet)

     Hegedüs Sándor testnevelő Báthory István Katolikus Ált. Isk. Gim. és Szakgim. Nyírbátor (Nyírbátor körzet)

     Kovács József testnevelő Nagykállói Általános Iskola Nagykálló (Napkor körzet)

     Kovács János testnevelő Tiszadobi Széchenyi István Ált. Isk. és AMI (Tiszavasvárikörzet)

     Dr. Pintye Zoltán testnevelő  Nagyvarsányi Református Iskola és Óvoda (Vásárosnamény körzet)

     

     2022/2023. tanév Diákolimpia® fiatal vármegyei testnevelője

     

    Kurucz Miklós Sója Miklós Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola Nyíregyháza

     

     Nyugdíjba vonult testnevelők köszöntése

     

    Kovács Tibor testnevelő Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium

    Koczka János László testnevelő Báthory István Katolikus Ált Isk. Gimnázium és Szakgimnázium Nyírbátor

    Lakatos László testnevelő I. István Király Ált. Isk. Rétközberencs 

    Kiss József Sándor testnevelő Szabó Magda Általános Iskola Botpalád

    Berecz László testnevelő Patay István Általános Iskola Nyírmada

    Orosz Miklós testnevelő Vásárosnaményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium

    Lukács Balázs testnevelő Csarodai Herman Ottó Általános Iskola

     

    Elismerésben részesülnek azok a kollegák, akik több évtizeden keresztül részt vettek a körzeti, megyei versenyek szervezésében, lebonyolításában

     

    Ferenczi György az Ibrányi Árpád Fejeledelem Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola volt testnevelője, akik több évtizeden keresztül meghatározó szervezője, részvevője volt az ibrányi körzet diákolimpia versenyeinek az elismerést fia Ferenczi Tamás veszi át.

     

    Orosz Györgyné a Napkori  Jósika Miklós Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola volt testnevelője több éven keresztül a napkori körzeti versenyek, valamint a megyei döntők szervezője  az elismerést Tóth Zoltánné

     

    Bakosi Béla a Nyíregyházi Városi Diáksport Egyesület elnökségi tagja, a Nyíregyházi Sportcentrum volt munkatársa a megyei atlétika, labdarúgás döntők, valamint a nyíregyházi körzeti versenyek szervezője.

     


    Örömmel tájékoztatjuk a testnevelőket és diákokat, hogy elkészült és a Magyar Diáksport Szövetség honlapján is elérhető a 2019/2020. tanévi Diákolimpia® versenykiírása. Az idei immáron a 33. tanév lesz, amikor ősszel kezdetét veszi a diákolimpiai versenysorozat.

    A testnevelőknek sikeres felkészítést, míg a diákoknak eredményes felkészülést kívánunk!

    Link: http://www.mdsz.hu/hirek-hu/2019/08/22/megjelent-a-2019-2020-tanevi-diakolimpia-versenykiirasa/

     


    © 2024 szszbdiaksport.hu. Minden jog fenntartva.